Artcomframe

Artcomframe on kunstniku parim abiline natuurist maalimisel ja joonistamisel.

Jälgi meid

MEIE LUGU

See kõik algas vajadusest.

Ühel ilusal päeval, aastal 2017, hakkas kunstnik ja pedagoog Aapo Pukk mere ääres maalima. Ta mõistis, et vajab midagi, millele toetuda. Midagi, mis aitaks kompositsiooni paika panna. See, mida ta vajas, oli aken, mille ta pidi loodusvaatest “välja lõikama”. Trikke akna immiteerimiseks sai tehtud igasuguseid, aga ükski neist polnud piisav küll pettis silm, küll ei õnnestunud leida pildi keskpunkti. Vaja oli midagi, mis oleks õhus, aga paigal.

Ühel hommikul jõudis temani teadmine, et seda kõike saab äpiga lahendada. Artcomframe oli sõna otseses mõttes vältimatu vajadus. Mõeldud, tehtud!

Miks me seda teeme?

Kunstnikud on vajanud aegade algusest peale akent, läbi mille maailma vaadata. Võtteid, mida on kasutatud, on lõpmatult pliiatsite vahele tekitatud väli, ruudustiku kasutamine, kahe käe abil loodud raamid ja kõikvõimalikud trikid. Ükski neist ei täida oma ülesannet lõplikult ühe tegevkunstniku jaoks. 

Kunstikursustel näeb sageli, kuidas õpilane ei usalda enam oma silma. Ta ei julge riskida, eksida ega vigadest õppida. Noor kunstnik või õpilane vajab sellises allasurutud kujutlusvõimega maailmas vahendatud tegevust, filmi, fotot või ekraani. Artcomframe toetabki sel teel kunstikku, tema kujutlusvõimet ja kunstiannet.

Artcomframe rajab kunstnikele teed.

Nagu me kõik, on ka kunstnikud ebatäiuslikud. Seetõttu vajavad nad abivahendeid, et liikuda täiuslikkuse suunas. Artcomframe ei õpeta otseselt joonistama ega tee kunstniku eest tööd ära. Küll aga näitab ta kunstnikele teed, kuhu suunas minna. 

Uute tuulte poole.

Tasakaalustatud kompositsiooni ja proportsiooni maailm ei pea jääma ainult kunstikooli seinte vahele. Artcomframe toob selle maailma igaühele lähemale ja võimaldab seda ise paremini õppida. 

Artcomframe sündi on oodatud kaua ja nüüd on ta valmis. Valmis nakatava tegutsemistahtega maailma vallutama. Ideed sünnitavad ideid ja saladuskatte all võib öelda, et Artcomframe 2.0 ootab juba tegemist!